Ortodontická léčba pro mladé

 

Už dávno neplatí, že kdo má v puse na škole rovnátka, patří mezi otloukánky a vysmívané spolužáky. Naopak, mít rovnátka a hlavně pak ten výsledek, krásné a rovné zuby jako z reklam v časopisech, je trendy a v módě. Mj,. víte, kolik známých osobností prošlo léčbou s rovnátky, aby se pak mohly sebevědomě „zubit“ z plakátů, reklam, videoklipů a televize?

Stačí se poohlédnout na internetu. Tušili, jste, že většina nejnavštěvovanějších stránek o rovnátkách provozují právě teenageři, kteří sami rovnátky prošli a se svou zkušeností se chtějí na svých blozích a deníčcích pochlubit?

Rovnátka, když je vám “-náct”, není tedy žádná tragedie. Řada lidí tuší, že ortodontická léčba nepatří mezi nejlevnější záležitost, a tak se dokonce někteří mladí mezi sebou rovnátky dokonce chlubí, asi jako značkovými botami nebo novým iPhonem.

Podle potřeby lékař stanoví plán léčby, u méně vážných vad lze vše řešit sundavacími rovnátky – ty se nasazují například na noc a tak nijak nekomplikují běžný denní režim. Přes noc drátky na rovnátcích formují zuby tak, jak mají a výsledek se pomalu dostavuje.

Pokud se jedná o složitější zásahy, přichází na řadu fixní rovnátko. To může být za prvé klasické, s kovovými zámečky, mezi mladými s oblíbenými barevnými gumičkami (takže si je mohou podle nálady měnit – třeba v době mistrovství světa mohou fandit v barvách národní trikolóry, jindy mohou kouzlit s  dalšími odstíny…). Další možností je mít tzv. neviditelná rovnátka – funkčně jsou stejná, jsou vyrobena z méně nápadných a „blyštivých“ materiálů a tak nejsou na první pohled to, co člověka na protistraně upoutá.

Důležitá, především u mladých, je pečlivá zubní hygiena. Potrava má tendenci se zachytávat kolem drátků a zámečků (drobné části, připevněné na jednotlivých zubech a upínající drátek korigující tvar zubů). Dobrá zubní péče, pravidelné čištění ideálně po každém jídle (kdo by stál o kousek špenátu za drátkem, že…), může v dětech vypěstovat dobrý návyk a v životě se mu pak bude jenom hodit.

Kontaktujte nás ještě dnes

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Tvorba webových stránek: Webklient