Snímací rovnátka

Essix rovnátko  je čirý plastový plášť, který přesně odpovídá obrysům zubů, což napomáhá udržovat polohu zubu (retenci).

Používání

Přístroj Essix se používá k udržení předchozího ortodontického výsledku nebo jednoduše k zabránění nežádoucímu pohybu zubů. Dolní držáky jsou nejčastěji spojeny se šesti předními zuby a jsou pro svět neviditelné. Essix rovnátka – čisté plastové, které zakrývají zuby jako neviditelná „druhá kůže“.

Čištění

Doporučujeme pacientům, aby rovnátko čistili zubní pastou a kartáčkem na zuby. Pokud potřebuje rovnátko preciznější čištění, často může pomoci antibakteriální mýdlo a teplá voda, následované čištěním zubní pastou. Ústní voda NESMÍ být použita a je třeba se vyhnout horké vodě, aby se zabránilo zkroucení materiálu Essix.

Co čekat

Při počátečním nasazení může dojít k obstrukci jazyka, ale vaše řeč bude v normálním stavu během několika dní.

Tip Dr. Palase: Přečtěte si svou oblíbenou knihu, časopis, atd. Před zrcadlem po dobu pěti minut denně – vaše řeč bude perfektní v žádném okamžiku.

Poznámka: Pokud přístroj Essix vykazuje známky „opotřebení“, obvykle není důvod k obavám, pokud se úplně nerozbije.

Pamatovat

Retence je stejně důležitá jako samotná léčba a je nezbytná pro dlouhodobé udržování krásného  úsměvu.

V případě, že vaše léčba bude prováděna snímacím ortodontickým aparátkem, necháme takovýto aparátek vyrobit v laboratoři. Máte možnost volby barvy pryskyřice takovéhoto aparátku. Při jeho předání budete instruováni ohledně péče o rovnátko, způsobu jeho nošení a časových nárocích na nošení rovnátka, aby jeho působení bylo efektivní.

Orientační cena:  1500 – 2500 Kč

Tvorba webových stránek: Webklient